Skip to main content

Prečo
drevodom

Vedeli ste o výhodách drevodomov?

Hlavným konštrukčným prvkom je drevo. Drevo je totiž prírodný, ekologický a rokmi overený stavebný materiál. Drevo svojimi vlastnosťami spĺňa všetky kritéria, ktoré sú kladené na moderné stavby. Prednosťou dreva ako stavebného materiálu je jeho mechanická odolnosť, dobré tepelnoizolačné vlastnosti a dopad na životné prostredie. To všetko predurčuje jeho použitie v nízkoenergetických stavbách. Znižovanie energetickej náročnosti a šetrenie energie pri prevádzke budov je hlavným trendom súčasného stavebníctva. Napríklad v Škandinávii je dnes podiel drevostavieb až 70%, v Nemecku 50%, v Rakúsku 45% a susednej Českej republike 20 percent.

  • Úžasná vlastnosť drevodomov spočíva v tom, že pri zatvorených oknách aj dverách dokáže vymeniť 1/3 objemu vzduchu
  • Montované domy sa vyznačujú vysokou pružnosťou, ktorá zaručuje dlhodobú trvácnosť stavby
  • Vzhľad ako murované (vonkajšia izolácia so silikónovou omietkou)
  • Cenová dostupnosť
  • Suchá výstavba (okrem základovej dosky)
  • Kladieme dôraz na dodávku diela v takom rozsahu aby bolo akékoľvek dielo kompletné a v mimoriadne vysokej kvalite. Myslíme na každý detail ktorý montovaný dom robí nielen nízkoenergetickým, ale v prvom rade kvalitným s minimálne dvojgeneračnou životnosťou.

Životnosť domu

Mnohí z tých, čo uvažujú o drevostavbe, majú obavy z ich údajnej kratšej životnosti. Odborníci tieto názory vyvracajú. Životnosť moderných domov, murovaných i drevených, sa dnes odhaduje približne na 100 rokov a viac. Závisí to, samozrejme, aj od toho, ako sa o ne majitelia starajú a udržiavajú ich. Potvrdením trvanlivosti sendvičových stavieb môže byť jeden z prvých drevených domov v Rakúsku. Postavila ho renomovaná firma Hartl Haus a v roku 2010 oslávil sto rokov existencie.

 

výhody a prednosti nášho drevodomu